Aktualności

Uwaga – VW Najbardziej zadłużoną firmą świata !

VW Logo
979Czytany

Z czym kojarzy ci się marka VW ? Pewnie pierwsze skojarzenie to „ogromna firma motoryzacyjna”, „gigant” – czy przeszło ci przez myśl że to najbardziej zadłużona firma świata, która walczy z płynnością ?

Nie jest pewnie zaskoczeniem, że duże światowe firmy to też ogromne długi. Kredyty obrotowe i inwestycyjne, gwarnacje bankowe pod inwestycje i kontrakty etc. to chleb powszedni. Ale czy myślałeś o tym że Volkswagen jest najbardziej zadłużoną firmą świata ?

W niedawnym badaniu 900 czołowych firm świata, VW znalazł się na szczycie listy, posiadając łącznie 192 miliardy dolarów długu. Oznacza to, że Volkswagen jest najbardziej zadłużoną firmą na świecie. Dla porównania deficyt budżetu POLSKI wyniósł w 2020 roku 25,9 mld (ale złotych !!!)

zadłużenie VW

Czy to cię przeraziło ? Spokojnie…

Jeśli jednak spojrzysz na listę, wkrótce zdasz sobie sprawę, że VW nie jest sam w gronie firm samochodowych. Na przykład Daimler zajmuje trzecie miejsce, Toyota czwarte a kawałek dalej jest Ford. 

No coż – patrząc na te liczby chyba powinienem się cieszyć, że dziadek lub ojciec nie dali mi wspadku firmy produkującej samochody. Dodatkowo pamiętajmy, że światowa gospodarka stoi w obliczu niewiadomej z trwającą i przybierającą na sile (ponownie) pandemią COVID-19. Czy popyt na samochody wróci do czasów z przed Coronavirusa ? jak zmieni się świat ? może już nie będziemy kupować samochodów na własność tylko je wynajmować – co wtedy z tak mocno zadłużonymi markami motoryzacyjnymi ?

ZOBACZ TEŻ: VW T-Roc Kabriolet – idealne auto na naszą niepogodę ?

Twój komentarz

Piotr Stebel

Piotr Stebel

Pasjonat i Miłośnik Motoryzacji.

ZGADZAM SIĘ POLITYKA PRYWATNOŚCI