Aktualności

Tesla pracuje nad następcami Modelu S i X (Palladium)

TESLA
711Czytany

Wyciekły informacje o tajnym projekcie Palladium, co wskazuje na nowe generacje modeli TESLA S i X.
W swoim głównym zakładzie w Fremont w Kalifornii oraz w swojej Gigafactory w Nevadzie Tesla pracuje obecnie nad liniami produkcyjnymi dla następców Modelu S i Modelu Y w ramach tajnego projektu Palladium.

Według znawców, aktualizacja Modelu S i Modelu X obejmuje nowe moduły akumulatorowe i szczególnie mocny trójsilnikowy napęd plaidowy, który Tesla testował na Nordschleife w zeszłym roku . Pracownik Tesli potwierdziła, że Model S i X również otrzymają nowe nadwozia – więc zmiany mogą zaowocować zupełnie nową generacją modelu. Szef Tesli, Elon Musk, wypuścił już prototypy Modelu S na Nordschleife z nadwoziami zoptymalizowanymi pod względem aerodynamiki.

TESLA

Tesla Pallad – co to oznacza i czym jest Pallad

Istnieją tylko spekulacje na temat użycia przez Teslę terminu pallad . Pallad to tzw. Metal przejściowy, który przede wszystkim pomaga w oczyszczaniu spalin w katalizatorach samochodów z silnikami spalinowymi. Tesla może drażnić w ten sposób tą część przemysłu motoryzacyjnego, która zarabia głównie na silnikach spalinowych. Z drugiej strony może się zdarzyć, że w nowych modelach Tesli używany jest pallad. Cena surowca w ostatnich latach stale rosła.

WIDZIAŁEŚ JUŻ? >>>Twoja Tesla zarabia gdy ty siedzisz w domu / biurze

Produkcja prawdopodobnie rozpocznie się we wrześniu

Nie jest jeszcze jasne, kiedy serie S i X skorzystają na aktualizacji palladu. Eksperci uważają, że prace zostaną zakończone we wrześniu 2020 roku. Podczas tak zwanego Battery Day Elon Musk mógłby zaprezentować nowe baterie o zwiększonej pojemności po znacznie niższych kosztach. Nie byłoby zaskoczeniem, gdyby baterie te zostały po raz pierwszy zastosowane w nowych wersjach Palladium modeli S i X.

TESLA

Wraz z wprowadzeniem Modelu 3 i jego wariantu SUV Model Y, te dwa mniejsze modele Tesla stały się liderem technologicznym producenta samochodów elektrycznych. Jeśli aktualizacja „Pallad” zawiera to, co zapowiadają znawcy Tesli, to modele S i X zostaną na podium jako lider technologiczny grupy.

Ciężarówka SEMi od TESLA coraz bliżej ?

Twój komentarz

ZGADZAM SIĘ POLITYKA PRYWATNOŚCI