Ciekawostki

Skoda Slavia czyli Roadster Scala

1.01KCzytany

Skoda Slavia – widzicie to co Ja i nie możecie uwierzyć ? Tak jak Ja zaczęliście szukać cennik i daty premiery ? Niestety mam dla was złą wiadomość- Skoda Slavia nie jest przeznaczona do produkcji seryjnej. Auto jest flagowym projektem szkoły zawodowej czeskiej marki w miejscowości Mladá Boleslav, która szkoli uczniów różnych specjalizacji do tego, aby mogli rozpocząć karierę w Skodzie.

Slavia została zbudowana przez zespół 31 stażystów, którzy zdecydowali się przekształcić istniejącego hatchbacka Scala w „sportowego Roadstera”.

Co wiemy o nowej Skodze Slavia

SKODA SLAVIA

Skoda Slavia została zbudowana na cześć rowerów produkowanych przez założycieli Skody, Václava Laurina i Václava Klementa. Slavia ma konstrukcję nadwozia inspirowaną sportowym prototypem Skody 1100 OHC z 1957 roku. Dwumiejscowy otwarty samochód o wadze zaledwie 550 kg i przeznaczony do rajdów długodystansowych.

Korzystając z hatchbacka Scali, uczniowie wzmocnili podwozie, zdjęli dach i przyspawali tylne drzwi. Model dwudrzwiowy stał się dwumiejscowym z wykonaną na zamówienie osłoną tylnego siedzenia z podwójnymi garbami w stylu Speedstera, która łączy się z nowym spojlerem.

SKODA SLAVIA
Slavia wyposażona jest również q 20-calowe felgi aluminiowe z Kodiaqa vRS , a także układ hamulcowy, piasty kół i zmodyfikowany wydech z samochodu Octavia vRS. Do pomalowania samochodu został wykorzystany trójwarstwowy perłowy lakier White Crystal Blue z neonowymi niebieskimi akcentami, a programowalne diody LED na progach oświetlają samochód trzema kolorami czeskiej flagi.

Wewnątrz znajdują się czteropunktowe pasy bezpieczeństwa i wyścigowe fotele Sparco z perforowaną skórą. Dodatkowe skórzane wykończenie obejmuje wiele elementów wnętrza, w tym dwukolorową kierownicę. Wreszcie, jest tam czarna skórzana półka z dwoma haftowanymi lwami, które ukrywają dwa głośniki basowe, dając moc subwoofera 2250W.

„Uczniom udało się nadać swojemu pojazdowi indywidualny charakter, a jednocześnie sprostać wyzwaniom inżynieryjnym związanym z przekształceniem pojazdu o zamkniętym nadwoziu w Roadstera z otwartym dachem” – powiedział Zdeněk Stanke, lider zespołu Akademii Skody.

SKODA SLAVIA

To potwierdzone że Skoda Slavia nie trafi do seryjnej produkcji i to wielka szkoda patrząc na ten odważny, ale jednocześnie bardzo ciekawy projekt, wykonany przez uczniów szkoły zawodowej Skody. Biorąc pod uwagę że jest to szkoła z której talenty pracują później przy seryjnych projektach, kto wie może za jakiś czas skoda odszuka w sobie sportowe korzenie i zacznie produkować np. Roadstery. Ja jestem ZA! a Wy ?

WARTO PRZECZYTAĆ >>>> Triggo Samochód Elektryczny z Polski w 2021

1 komentarz

Twój komentarz

Piotr Stebel

Piotr Stebel

Pasjonat i Miłośnik Motoryzacji.

ZGADZAM SIĘ POLITYKA PRYWATNOŚCI