Ciekawostki

Rolls-Royce Sweptail 08 – Najdroższe Auto w Historii

Rolls-Royce Sweptail
Rolls-Royce Sweptail
tył Rolls-Royce Sweptail
Rolls-Royce Sweptail
wnętrze Rolls-Royce Sweptail
wnętrze Rolls-Royce Sweptail
Rolls-Royce Sweptail
tył Rolls-Royce Sweptail
1.64KCzytany

Rolls-Royce Sweptail 08. Spersonalizowany dwumiejscowy Rolls-Royce, nawiązuje stylistyką do luksusowych jachtów, jest uważany za najdroższy nowy samochód, jaki kiedykolwiek zbudowano.

Uosobienie luksusu, w nadwoziu coupe, zostało zamówione przez nieujawnionego publicznie bardzo bogatego klienta. Samochód zaprezentowano na jednym z ekskluzywnych pokazów samochodów we Włoszech, Concorso d’Eleganza w Villa d’Este nad brzegiem jeziora Como.

Rolls-Royce spędził cztery lata nad projektem samochodu. Na każdym etapie projektowania, przyszły właściciel brał aktywny udział. Nowy Rolls-Royce będzie napędzany napędzany silnikiem V12 o pojemności 6,75 litra.

Co intrygujące, nosi tabliczkę z numerem „08”, która może być ukłonem w kierunku zbliżającej się premiery limuzyny Phantom VIII nowej generacji. Ta ma zastąpić od przyszłego roku Phantom VII, którego produkcja niedawno się zakończyła i trwałą nieprzerwanie od 2003 r.

tył Rolls-Royce Sweptail

Jak urodził się pomysł na ten wyjątkowy samochód

Rolls-Royce szczyci się samochodami „szytymi na miarę”, ale przyznaje, że ambicje tego klienta zaskoczyły projektantów.

Rzecznik Rolls-Royce powiedział: „W 2013 roku od jednego z bardzo cenionych klientów marki wpłynął szczególny wniosek. Ten koneser i kolekcjoner charakterystycznych, unikalnych przedmiotów, w tym super-jachtów i prywatnych samolotów, przybył do Rolls-Royce, aby zrealizować swoją wizję wyjątkowego luksusowego samochodu. Samochodu jakiego jeszcze nikt nie zbudował.”

Rzecznik dodał: „Jako koneser Rolls-Royce ‚a inspirował się wieloma swoimi ulubionymi samochodami ze złotej ery marki na początku XX wieku, a także wieloma klasycznymi i nowoczesnymi jachtami”.

Torsten Müller-Ötvös, dyrektor generalny Rolls-Royce Motor Cars, powiedział: „Sweptail to naprawdę wspaniały samochód. Z pewnością znajdzie się w panteonie najwspanialszych projektów motoryzacyjnych wszechczasów.”

Cena Rolls-Royce Sweptail

Gdyby ktoś miał pomysł na taki samochód, ,musi mieć naprawdę gruby portfel lub zdolność leasingową. Nie znamy oficjalnej ceny tego samochodu, ale szacowana jest na około 13 mln dolarów.

>>najlepsze oferty leasingu sprawdzisz >>TUTAJ<<

Rolls-Royce Sweptail

Niektóre smaczki Rolls-Royce ‚a Sweptail

Luksusowe coupe zostało zaprojektowane tak, aby odzwierciedlać płynne linie eleganckich jachtów wyścigowych, a zwłaszcza zwężający się tył, który tworzy „kulę” mieszczącą światło hamowania.

Numer rejestracyjny 08 jest frezowany w aluminium i ręcznie polerowany.

Panoramiczny szklany dach jest jednym z największych, jakie kiedykolwiek widzieliśmy w samochodzie typu coupe czy nawet limuzynie, dowolnej marki. Wypełnia kabinę naturalnym światłem, aby oświetlić wiele ręcznie wykonanych materiałów i komponentów. Samo wnętrze jest minimalistyczne – bez zbędnych przycisków.

Luksusowe materiały obejmują „duże ilości” polerowanego hebanu Macassar i Paldao z otwartymi porami
Nie znajdziemy tylnych siedzeń. W ich miejscu znajduje się rozległa przestrzeń z drewna, która tworzy półkę z podświetlaną szklaną krawędzią na kapelusz i miejscem na bagaż.

Specjalny zegar Rolls-Royce’a wykonany został oczywiście ręcznie z najcieńszego forniru Macassar z tytanowymi wskazówkami.

1 komentarz

Twój komentarz

Piotr Stebel

Piotr Stebel

Pasjonat i Miłośnik Motoryzacji.

ZGADZAM SIĘ POLITYKA PRYWATNOŚCI