AktualnościPremieryZapowiedzi

Nowy Opel Mokka – projekt przyszłości już od PSA

Opel Mokka Mk2
385Czytany

Opel powoli ujawnia informacje o nowej Mokce drugiej generacji. Mały SUV trafi na rynek na początku 2021 r. Choć nieoficjalnie samochód prawdopodobnie pokaże swoją twarz tego lata.

Mokka Crossover z napędem na przednie koła, ale z silnikiem elektrycznym

Opel Mokka Mk2

Mokka 2 generacji dzieli płytę podłogową z nowym Peugeotem 2008, oznacza to m.in. Crossovera wyłącznie napęd na przednie koła. Do wyboru będziemy mieli trzy cylindrowej benzyny i czterocylindrowe silniki wysokoprężne. Najbardziej jednak ekscytująca jest silnik całkowicie elektryczny.

Nasze pierwsze grafiki nowego pojazdu pochodzą z konceptu GT X Experimental , małego crossovera zaprezentowanego w sierpniu 2018 roku, rok po przejęciu firmy przez PSA Groupe. „Samochody pokazowe są dobrym wprowadzeniem do naszego przyszłego kierunku projektowania” – powiedział główny projektant Richard Shaw podczas premiery Corsy. „GT X pokazuje nasz wyraźny kierunek w niektórych swoich atrybutach: to dobry przykład naszego odważnego i wyrazistego designu. Takich samochodów możemy się spodziewać w przyszłości”

Zespół Shawa wyrzucił do kosza projekt nowej Corsy stworzonej przez General Motors po przejęciu PSA, co oznaczało, że nowe supermini od Opla musiało zostać zaprojektowane w niezwykle szybkim czasie. „Zazwyczaj zajęłoby to rok do 18 miesięcy, a zrobiono to w kilka miesięcy. Nie było czasu do stracenia, chodziło o podjęcie decyzji. To stworzyło naprawdę pozytywną energię przy projektowaniu samochodu ”. Mokka będzie dzielić zatem niektóre elementy z nową Corsą.

Opel Mokka

Wnętrze Mokki będzie wyznaczało kierunek w przyszłych Oplach

Kokpit będzie miejscem znacznie bardziej cyfrowym niż w obecnych modelach Opla. Duża ale uproszczona konsola sterująca, nazywana „Pure Panel”, ma na celu zminimalizowanie ilości informacji wyświetlanych kierowcy. W samochodzie znajdziemy znacznie mniej przycisków fizycznych – a właściwie ich ilość zostanie ograniczona do niezbędnych.

Panel „Pure” będzie zaprezentowany po raz pierwszy w nowej Mokce i stanie się standardem w nowych, przyszłych Oplach.

Opel Mokka Mk2

Mokka X i Crossland X to dzisiaj samochody o podobnej wielkości (dzieli je tylko 63 mm długości) Czy nowa Mokka będzie się wyróżniać na tle swojej wewnętrznej konkurencji i co ważniejsze czy będzie walczyć z konkurencją na zewnątrz która mocno rośnie ?

Nowa Mokka ma zmienić sposób postrzegania naszej marki przez ludzi. Opel pokazuje że patrzy w przyszłość, również w kontekście elektryfikacji.

Opel Mokka

1 komentarz

Twój komentarz

Piotr Stebel

Piotr Stebel

Pasjonat i Miłośnik Motoryzacji.

ZGADZAM SIĘ POLITYKA PRYWATNOŚCI