AktualnościPremieryZapowiedzi

Nowy Citroen C4 jeszcze w tym miesiącu.

Nowy Citroen C4 2020
266Czytany

Citroen nie jest w Polsce marką którą kupujący darzą szczególną sympatią. Nie widać jej na szczycie, ani nawet w pierwszej dziesiątce sprzedaży. Skoda, Czy Skoda, VW i Toyota oferują coś więcej, czy to tylko kwestia upodobań. Nowe rozdanie jak twierdzi Citroen to C4.


Nowy Citroen C4 2020 jeszcze w tym miesiącu.

Nowy Citroen C4 2020Nowy Citroen C4, zostanie zaprezentowany już 30 czerwca. Do wyboru będzie silnik benzynowy, diesel ale również całkowicie elektryczna wersja.

Citroen potwierdził że nowy C4 oficalnie zadebiutuje 30 czerwca. Nowy odważny crossover ma pojawić się w sprzedaży od końca 2020 r. Citroen chciałby, aby nowy Citroen C3 kiedy trafi do sprzedaży, działał jako alternatywa dla Volkswagen Golf, Forda Focus czy Toyoty Corolla  wg. patrząc na jego wygląd to mały crossover i konkurencja bardziej do T-Roca – Ford Puma – czy nowej Mokki na o której już pisaliśmy.

Citroen ogłosił datę premiery nowego C4 na Twitterze – i towarzyszył mu krótki film. Pojazd w klipie nosi przydomek „ë-C4”, który ma być flagowym modelem w wariancie całkowicie elektrycznym.

Nowy Citroen C4 2020

Nowy Citroen ma kształty bardziej inspirowane małymi SUV-ami niż dotychczasową linią w klasie C. To sposób, w jaki Citroen próbuje stworzyć niszę na bardzo konkurencyjnym rynku. Poprzedni C4, który był dość konserwatywnym hatchbackiem, został usunięty ze sprzedaży w 2017 roku, gdy marka zaczęła na nowo wymyślać swój wizerunek.

Jak pokazują nasze ekskluzywne zdjęcia, C4 nowej generacji będzie stanowczym odejściem od poprzedniego modelu, wprowadzając nowy język projektowania dla francuskiej firmy. Laurence Hansen, dyrektor ds. Produktu i strategii Citroen, powiedział: „Klienci chcą odnowienia projektu i jest to świetny sposób, aby pokazać naszą kreatywność.”

Oprócz ciągłego wzrostu sprzedaży crossoverów, nowy C4 będzie również wykorzystywać inny, rosnący segment: pojazdy elektryczne. C4 będzie oparty na platformie CMP grupy PSA, która umożliwia Citroenowi połączenie crossovera z benzyną i olejem napędowym, a także w pełni elektryczną alternatywę – oznaczoną jako ë-C4.

Sprzedaż w tradycyjnym segmencie C spadała stopniowo w ciągu ostatnich kilku lat, ponieważ kupujący nadal składniają się w kierunku crossoverów i SUV-ów. Ostatnio pisaliśmy że np. Renault zastanawia się nad przyszłośią Megane, a nie jest to jedyna marka która próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości i zastanawia się nad przyszłością dotychczas lubianych modeli. Czy już zawsze klienci będą szukać wyłącznie  SUV-ów? Z całą pewnością patrzą coraz częściej w kierunku nowości na temat elektromobilności na co Citroen C4 odpowiada.

Nowy Citroen C4 2020 Nowy Citroen C4 2020

 

Twój komentarz

Piotr Stebel

Piotr Stebel

Pasjonat i Miłośnik Motoryzacji.

ZGADZAM SIĘ POLITYKA PRYWATNOŚCI