AktualnościPremiery

Będzie nowe Z od NISSANA! czy będzie to 400Z ?

Nissan 400z
773Czytany

Nissan potwierdził plany produkcji kolejnego samochodu Z, dokładnie 12 lat po premierze 370Z. Tego samego dnia japońska marka ujawniła plany związane z produkcją nowego nissana z rodziny Z.

Pogłoski które do nas docierają wskazują że nazwa nowego roadstera będzie oznaczona numerem 400Z, a wcześniejsze pogłoski sugerują, że będzie on nosił wygląd retro, który bardzo przypomina model Datsun 240Z. Smukłe sylwetki w zwiastunie Nissana wzmacniają te twierdzenia.

Minęło trochę czasu i miłośnicy czekali na informacje o nowym modelu Z Nisana szczególnie w świetle światowych premier konkurentów mowa o: Toyota Supra i GR86.


SILNIK w nowym NISSANIE z rodziny Z

Nissan w rozmowach z dziennikarzami motoryzacyjnymi, przyznał, że firma zastanawia się, czy następne 370Z powinno być całkowicie elektryczne, ponieważ Porsche i Audi zastanawia się również nad taką opcją m.in. w Porsche 718 Cayman / Boxer, oraz nowym Audi TT
Jest jednak szansa  na to, że Nissan wybierze teraz silnik znany m.in. z Infiniti Q60 – 3-litrowy silnik V6 z podwójnym turbodoładowaniem o mocy 399 KM i będzie on sparowany z 9-biegową automatyczną skrzynią biegów.

Ivan Espinosa, wiceprezes Nissana ds. Planowania produktu, powiedział, że elektryczny 370Z jest cały czas przedmiotem dyskusji. Ale dodał: „Musimy być ostrożni. Czy konsument jest gotowy na elektryczny samochód sportowy? Dyskutowaliśmy o tym bardzo długo ”.

Czy  taki ruch Nissana będzie dobry, czy nowy samochód z napędem spalinowym będzie miał szansę na stanie się samochodem kultowym – w czasach kiedy najlepsze osiągi dają silniki elektryczne ?

Nissan 400z Czy to opłacalny projekt w 2020 roku?

Nissan stoi przed kolejnym wyzwaniem, gdy segment samochodów sportowych kurczy się. Jego wielki rywal Toyota został zmuszony do współpracy z Subaru i BMW w zakresie samochodów sportowych. Tylko dzięki współpracy z partnerami Toyota mogła zrealizować czterocylindrowe coupe GT86 i sześciocylindrową Suprę.

Czy nissan zdecyduje się na jakiś mariaż z inną marką motoryzacyjną ? Czy zdecyduje się na samochód elektryczny ? Mówi się o spojrzeniach Nissana w kierunku Mercedesa przy tym projekcie, a silnik elektryczny jako alternatywa dla silnika spalinowego, byłaby ciekawym ruchem Nissana.

Kiedy będzie nowe Z ?
Pytań jest wiele – jako użytkownik tego samochodu sam czekam z niecierpliwością na pierwsze oficjalne terminy i oficjalne zdjęcia nowego sportowego samochodu od Nissana.

Twój komentarz

Piotr Stebel

Piotr Stebel

Pasjonat i Miłośnik Motoryzacji.

ZGADZAM SIĘ POLITYKA PRYWATNOŚCI