Ciekawostki

Mustang Bullitt – historia Legendy

Mustang BullittOriginalny Bullitt 1968 oraz Mustang Bullitt 2019
Ford Mustang Bullitt 2019
Ford Mustang Bullitt 2019
Ford Mustang Bullitt 2008
Ford Mustang Bullitt
Ford Mustang Bullitt 1968
Ford Mustang Bullitt 1968
Ford Mustang Bullitt 1968
955Czytany

Mustang Bullitt to historia samochodu inspirowana filmem.

Mustang Bullitt
Originalny Bullitt 1968 oraz Mustang Bullitt 2019

Highland Green Mustang Fastback z 1968 roku to główny bohater w filmie „Bullitt”. Steve McQueen pilotował Mustanga w legendarnej już scenie pościgowej i niejako stworzył legędę Bullitta – kolejnej odmiany w rodzinie Mustangów.

W filmie zastosowano dwa Fastbangi Mustanga i oba miały silnik V8 o pojekmności około 6,4 litra z czterobiegową manualną skrzynią biegów. Oba pojazdy zostały następnie przekształcone na specyfikację nazwaną Bullitt. Usunięto światła przeciwmgielne, dodano nową przednią kratkę i „najważniejsze” oznaczenie Bullit pozbywając się innych znaczków.

Silniki, w samochodzie miały 320 koni. Pojazdy były w stanie pokonywać dystans 1/4 mili w około 13 sekund z prędkością 170 km/h. Aby samochody mogły wytrzymać wyczerpujące sceny filmowe, człowiek od samochodów w Hollywood – Max Balchowsky, zmodyfikował pojazdy za pomocą wzmacnianych elementów zawieszenia i różnych modyfikacji silnika.

>>Zobacz ofertę MUSTANGA na >>Tutaj<<Originalny Mustang Bullitt 1968

Oryginalny Mustang Bullit jest wspaniały.

Wydaje niesamowity dźwięk i jest klasykiem, którego fanatycy Mustanga wciąż pożądają. Trzydzieści trzy lata po tym, jak na dużym ekranie pojawił się „Bullitt”, Ford postanowił przypomnieć samochód w specjalnej edycji. Mustang Bullitt z 2001 roku po raz pierwszy pojawił się jako samochód koncepcyjny w 2000 r. na Los Angeles Auto Show, zanim trafił do sprzedaży jako model z 2001 roku. Kucyk miał zmodyfikowany 4,6-litrowy silnik V8, który generował 265 KM. Dodatkowy wzrost mocy pochodził z nowego odlewu aluminiowego, układu wydechowego o dużym przepływie i podwójnego korpusu przepustnicy o średnicy 57 mm.

Podczas gdy w obecnych czasach 265 KM nie wydaje się zbyt dużą mocą, Motor Trend poinformował, że kucyk może osiągnąć prędkość 100 km/h w czasie 5,6 sekundy.

Ford Mustang Bullitt 2001

Zawieszenie Mustanga zostało również obniżone, aby upodobnić samochód do pierwowzoru Bullitta. Dokonano również zmian w zewnętrznej części samochodu kucyka, aby wyglądał nowocześniej ale wyglądem nawiązywał do oryginalnego pojazdu Bullitt. Specjalnie zaprojektowane koła, znaczki „Bullitt” i wlew paliwa ze szczotkowanego aluminium. Czy wygląd przypominał w ogóle pierwowzór Mustanga – oceńcie sami.

Co ciekawe, Mustang Bullitt z 2001 roku był dostępny w trzech kolorach: Dark Highland Green, Black i True Blue. Pojazd jest dość rzadki, ponieważ wyprodukowano tylko 5500 sztuk.
Według mnie był to jednak najmniej udany projekt w całej gamie Mustanga.

Na szczęście siedem lat później i trzy lata po wprowadzeniu na rynek zupełnie nowego Mustanga z 2005 roku, Ford wypuścił kolejnego Bullitta Mustanga . Wariant 2008 był oparty na platformie S-197.

Ford Mustang Bullitt 2008

Ford po raz kolejny, nie tylko zmienił wygląd Mustanga. Auto zostało wyposażone w pakiet ulepszeń Ford Racing, aby zwiększyć możliwości pojazdu. Moc 4,6-litrowego V8 została zwiększona do 315 KM Do Mustanga dodano sztywniejsze amortyzatory, sprężyny i wspornik wieży resorowej, aby poprawić jego osiągi na drogach. Ford stuningował wydech Mustanga Bullitta z 08 roku, aby brzmiał jak oryginalny pojazd z 1968 roku. Ten model nie budził już kontrowersji jak samochód z 2001 r. i był udanym modelem w gamie marki.

To prowadzi nas do Najnowszej Odmiany Mustanga Bullit

Ford Mustang Bullitt 2019

Obecny na rynku Mustang Bullitt to więcej niż poprawiona wersja Mustanga GT .

Dzięki 5,0-litrowemu silnikowi V8, który został dostrojony do 475 KM i 420 Nm momentu obrotowego, Mustang Bullitt jest mocniejszy niż Mustang GT, jest szybszy niż Mustang GT i wygląda lepiej niż Mustang GT – to ostatnie oczywiście jest moją opinią (reszta to wartości bezwzględne:-). Jedyne co może przeszkadzać to manualna skrzynia biegów, ale tylko miłośnikom automatów. Pamiętajmy jednak, że oryginalny samochód z 1968 był autem właśnie w manualu.

ZOBACZ TEŻ:>>Ford Mustang Mach-E czy to naprawdę MUSTANG ?

Poniżej fragment legendarnego filmu

1 komentarz

Twój komentarz

Piotr Stebel

Piotr Stebel

Pasjonat i Miłośnik Motoryzacji.

ZGADZAM SIĘ POLITYKA PRYWATNOŚCI