Moto testy

Mercedes EQC 400 elektryk którym mógłbym jeździć

Mercedes EQC
626Czytany

Czy widziałeś już na ulicach Mercedes EQC ? Od jakiegoś czasu osoby zainteresowane samochodami elektrycznymi mają w czym wybierać. W segmencie SUV-ów można wybierać m.in z pośród Tesla X i Y, Audi e-tron i e-tron Sportback, Volvo XC40 Recharge, Jaguar I-PACE i Mercedes EQC, a BMW przygotowuje nowy model iX3 na koniec tego roku.

ładowanie Mercedes EQC

Oferta Mercedesa jest ogólnie bardzo mocna. EQC 400 to samochód o nowoczesnym wyglądzie zewnętrznym i ciekawym układem napędowym. EQC został zbudowany na zmodyfikowanej platformie GLC. Ale uwaga – to zdecydowanie inne auto niż GLC – ale o tym później.

Jeśli chodzi o wygląd, EQC to zdecydowanie wygląda na nowoczesny „świeży” samochód który rzuca się w oczy przechodniów. Jest także dość praktyczny, więc powinien dobrze spełniać swoje obowiązki samochodu rodzinnego, chyba że potrzebujesz czegoś większego, np. siedmioosobowego.

Mówiąc o praktycznych aspektach, mam na myśli przestrzeń bagażnika o pojemności 500 litrów, a dodatkowo nie ma tu dużego progu załadunkowego dzięki czemu będziesz mógł wsuwać większe przedmioty do wnętrza EQC. Po złożeniu tylnych siedzeń powstaje 1460 litrów (Mniej niż 1600 litrów w GLC )

Wnętrze Mercedes EQC

Wnętrze Elektrycznego mercedesa na pierwszy rzut oka wygląda nowocześnie, jednak nie wyróżnia się od innych samochodów w nowej serii marki. Duże ekrany spełniają swoją rolę, choć muszę przyznać że po samochodzie elektrycznych spodziewał bym się więcej szaleństwa. Nowoczesny na zewnątrz ,a tradycyjny w środku ? tak chyba można powiedzieć.

Dodatkowo jak będziecie mieli okazję usiąść w nowym Mercedesie EQC, zwrócicie uwagę na – uwaga – materiały których nie nazwiesz premium. Po co w samochodzie „premium” używać materiałów niskiej jakości ?

Dochodzimy w tym momencie do kwestii, która w samochodach elektrycznych jest dla mnie najbardziej ekscytująca. I nie jest to zasięg na baterii.

ZOBACZ TEŻ: Elektryki na które czekam osobiście w 2020

PRZYŚPIESZENIE Mercedesa EQC – zadowalające czy ekscytujące ?

EQC 400 jest więcej niż wystarczająco szybki… Chyba że przyśpieszenie do 100km/h poniżej 4,8 sekundy nie robi na tobie wrażenia w rodzinnym SUV-ie. W EQC znajdziemy 80 kWh akumulator litowy zasilający parę przednich i tylnych silników elektrycznych. W takiej konfiguracji EQC dysponuje łączną mocą 300 kW ( 408 KM) i moment obrotowy 760 Nm.

EQC prowadzi się lepiej niż GLC. Duża moc, radzi sobie z wagą 2425 kg przy dobrze osadzonym środku ciężkości sprawia wrażenie idealne czucie układu kierowniczego w zakrętach, oraz przy prędkości autostradowej. Dobra Robota.

Mercedesie EQC – Zasięg i Bateria

Kiedy kupujesz elektryka każda podróż poza miasto musi być dobrze zaplanowana. Jednak nawet jeżeli poruszasz się na krótkich dystansach ważny jest czas ładowania. Szybkie ładowanie EQC z mocą 110 kW jest kluczowe, ponieważ może zapewnić 80% naładowania w około 40 minut. Tymczasem ładowanie w domu za pomocą wallboxa o napięciu 240 V ładuje akumulator od 10 do 100% w ciągu około 10 godzin. No cóż…

Mercedes EQC ładowanie

Zasięg wg. Mercedesa to około 412 km – obawiam się jednak że jest tutaj mowa o idealnych warunkach drogowych, w których nie będziesz miał frajdy z przyjemności testowania przyśpieszenia w tym samochodzie. Obawiam się że realnie zasięg będzie nieco ponad 200 km. To mało !

Werdykt ?

Dobrze ze jest coraz więcej samochodów elektrycznych. Osobiście jestem fanem nowych technologii i coraz większym samochodów elektrycznych. Osiągi silników elektrycznych są więcej niż zadowalające – jednak realne zasięgi w granicach 200 km to nieporozumienie.

Twój komentarz

ZGADZAM SIĘ POLITYKA PRYWATNOŚCI