Ciekawostki

Land Rover Defender – blisko natury z namiotem Dachowym

Land Rover Defender Namiot Dachowy
Land Rover Defender Namiot Dachowy
Land Rover Defender Namiot Dachowy
Land Rover Defender Namiot Dachowy
1.06KCzytany

Land Rover Defender w swoim DNA ma zaprogramowaną przygodę. Czy masz czasami tak że chciałbyś się zaszyć gdzieś daleko od ludzi ? Wyjechać np. w Bieszczady i nad brzegiem potoku spędzić czas sam na sam, lub wjechać na szczyt góry i budzić się w otoczeniu natury z przepięknym widokiem ?

Wyobraź sobie że nie musisz wynajmować hotelu i tylko ty decydujesz z jakim widokiem się obudzisz jutro rano. W czasie kiedy szeroko pojęty caravaning bije rekordy popularności, okazuje się że są samochody które mogą być ciekawą alternatywą dla Kampera czy Przyczepy Kempingowej. Dodatkowo dają zdecydowanie więcej możliwości niż kamper – mowa o terenówkach.

Land Rover Defender Namiot Dachowy

Nowy namiot dachowy w Land Rover Defender

Land Rover połączył siły z włoskim specjalistą od wyposażenia przygodowego Autohome, aby wyprodukować nowy namiot dachowy dla Defender 110.

Pakiet namiotu dachowego obejmuje materac, trzy poduszki, wewnętrzne oświetlenie LED, zdejmowany tylny baldachim, moskitiery na każdych drzwiach i kompaktową aluminiową drabinę. Dach z klapą namiotu jest również wykonany z izolowanego włókna szklanego. To według Autohome utrzyma namiot w cieple w chłodne dni i zapewni komfort w czasie upałów.

Po złożeniu namiot ma 2,3 metra długości, 1,3 metra szerokości i 1,5 metra wysokości. Dach namiotu jest również zamontowany na parze rozpór gazowych. To pozwala na jego otwarcie poprzez zwolnienie zaczepu z tyłu boxu dachowego.

Nadal czekam na przejażdżkę nowym Defenderem, ale myślę że z dostępną dla modelu silniki nie ograniczą nas przed wybraniem kierunku przygody.

  • Silnik benzynowy 2.0 o mocy 300 KM (400 Nm)
  • Silnik benzynowy z systemem mikrohybrydowym MHEV 3.0 o mocy 400 KM (550 Nm)
  • Silnik Diesla 2.0 o mocy 200 KM (430 Nm)
  • Silnik Diesla 2.0 o mocy 240 KM (430 Nm)

Standardem we wszystkich wersjach jest ośmiostopniowa automatyczna skrzynia biegów oraz napęd na cztery koła. Ceny nowego Land Rovera Defendera są na razie nieznane.

Land Rover Defender Namiot Dachowy

Land Rover Defender to samochód który ma wiele możliwości dodatkowej konfigurowania. Ilość gadżetów zewnętrznych jest bardzo duża, a te dają wiele możliwości, aby samochód stał się Vehikułem w drodze do przygody. Taki namiot dachowy mógłby się stać moim ulubionym. Mam już wiele pomysłów aby wykorzystać taką konfigurację samochodu a wy ?

Twój komentarz

Piotr Stebel

Piotr Stebel

Pasjonat i Miłośnik Motoryzacji.

ZGADZAM SIĘ POLITYKA PRYWATNOŚCI