Zapowiedzi

KIA CARNIVAL 2021 – wiemy jak będzie wyglądała

KIA CARNIVAL 2021
516Czytany

Kia Carnival, sprzedawana również jako Kia Sedona na rynkach takich jak USA, zdecydowanie potrzebowała „aktualizacji”. W końcu obecny model jest produkowany od 2014 roku i wygląda zupełnie inaczej niż aktualne modele KIA.

KIA CARNIVAL 2021

Kia Carnival – dla kogo przygotowywany jest nowy duży minivan ?

Kia Carnival czwartej generacji nazywana jest w zespole projektowym KIA –  „Grand Utility Vehicle”, a jego projektanci ciężko pracowali, aby nadać minivanowi bardziej dynamiczne DNA. Marka dodaje, że nowy Carnival „został zaprojektowany z myślą o młodych rodzinach, oferując kombinację innowacji, elastyczności i stylu”.

Kia w najnowszej odsłownie zwiększyła rozstaw osi pojazdu, a zwiększona długość jest szczególnie widoczna, gdy „Grand Utility Vehicle” jest oglądany z boku. Podobnie jak nowa Kia Sorento, Carnival 2021 ma charakterystyczny design słupka C z chromowaną płetwą i wzorem w romby.

Niecodzienny wygląd nowej Kia Carnival – na tle obecnej konkurencji

Wygląd nowej Kia Carnival, znacznie odróżnia się od konkurentów na Europejskim rynku. Dostępne w EU samochody 7-8 osobowe są raczej praktyczne, a ich wygląd z pewnością nie był priorytetem. Samochody o stylizacji nowej Kia Carnival widywałem na ulicach azjatyckich miast. To zawsze wzbudzało moje zainteresowanie i zastanawiałem się dlaczego nie mamy takich samochodów w europie. Mam nadzieję że ten samochód w takiej formie trafi do salonów w Polsce.

KIA CARNIVAL 2021
Z przodu samochodu widać kątowe reflektory i wbudowane diodowe światła do jazdy dziennej. Kratka ma chromowane wykończenie, podobnie jak niektóre inne elementy na przedniej konsoli, takie jak dolny wlot powietrza i dolny zderzak.

Z tyłu najbardziej nowym elementem są eleganckie tylne światła połączone listwą świetlną LED o pełnej szerokości. Tuż nad tym paskiem światła znajduje się chromowany akcent, który owija się wokół podstawy tylnej szyby i tylnych szyb bocznych. Wykończeniem tylnej części jest metalowa osłona podwozia.

Czekamy, aż Kia opublikuje szczegóły i zdjęcia kabiny, ale podobno jest ona bardziej przestronna niż poprzedni model.

KIA CARNIVAL 2021

Szczegóły zespołu napędowego pozostają w tajemnicy, spodziewamy się czterocylindrowego turbodoładowanego 2,5-litrowy silnika o mocy 277 KM i momencie obrotowym wynoszącym 421 Nm, który może być jednym z dostępnych zespołów napędowych. Dodatkowo spodziewany jest czterocylindrowy turbodoładowany silnik o pojemności 1,6 litra w połączeniu z silnikiem elektrycznym o łącznej mocy 227 KM i 350 Nm.

>>Oferta KIA sprawdź <<

Twój komentarz

Piotr Stebel

Piotr Stebel

Pasjonat i Miłośnik Motoryzacji.

ZGADZAM SIĘ POLITYKA PRYWATNOŚCI