Kia design Coronavirus
Aktualności

JAK ZMIENI SIĘ PODEJŚCIE DO PROJEKTOWANIA SAMOCHODÓW PO PANDEMII COVID-19

JAK ZMIENI SIĘ PODEJŚCIE DO PROJEKTOWANIA SAMOCHODÓW PO PANDEMII COVID-19

117Czytany

Projektanci samochodów pracują nad pozbawionymi zarazków kabinami samochodowymi, aby zminimalizować rozprzestrzenianie się infekcji w przyszłości – ujawnił nowy szef projektu w Kia Karim Habib,  powiedział, że jego obmyśla strategię, jak zareagować na zagrożenia związane z pandemią koronawirusa, oraz zagrożeniami w przyszłości.

Jest prawdopodobne, że na powierzchniach wewnętrznych i typowych punktach styku można zastosować nowe materiały, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się zarazków, bakterii i wirusów. Wielu projektantów przemysłowych szuka materiałów takich jak miedź, która jest odporna na wirusy i ogranicza częstość infekcji.

Będziemy rozmawiać z psychologami i antropologami, aby naprawdę zrozumieć, jak będą wyglądać zachowania użytkowników w przyszłości” – powiedział Habib.

„Są rzeczy, o których już mówiliśmy: czy stosować powłoki antywirusowe w naszych wnętrzach? Czy może użyć temperatury lub światła ultrafioletowego do dezynfekcji powierzchni? To są rzeczy, o których będziemy musieli pomyśleć wkrótce.”

„Tak, tak – Covid-19 będzie miał duży wpływ na sposób, w jaki projektujemy nasze samochody w przyszłości”.

Przemysł samochodowy i Pandemia Coronavirusa – co się stało

Habib przyznał, że wszyscy producenci samochodów będą musieli ponownie ocenić plany budowy w przyszłości, ale również dotyczy to transportu publicznego i ogólnie dostępnego – często reklamowana wizja wspólnych skuterów elektrycznych, powszechnych hulajnóg do i samochodów na minuty – to ogromne zagrożenie w dobie Pandemii.

„Pandemia zmieniła nasz sposób życia” – przyznał. „Nie tylko w ciągu ostatnich kilku miesięcy, ale także w jaki sposób będziemy żyć w przyszłości… Od kilku lat mówimy o wspólnej gospodarce, wspólnej mobilności i transporcie publicznym. Będziemy musieli zobaczyć, jak to się teraz rozwija, z powodu dystansu społecznego.

„Te nowe wymagania będą miały długoterminowy wpływ na zachowanie. Co to oznacza dla samochodów? Myślę, że będziemy musieli poczekać i przekonać się. ”

Habib powiedział, że na początku pandemii przebywał z rodziną w Niemczech, ale potem przeniósł się do Korei Południowej, gdzie znajduje się kwatera główna Kia. „W stosunku do wielu miejsc na świecie myślę, że było tu łagodniej. Cały czas pracowaliśmy, ale moje dzieci nie mogły już chodzić do szkoły i musieliśmy zachować dystans społeczny. Zachowaliśmy pozory normalnego życia.

Wywiad dla magazynu CAR UK. Z dnia 3.06.2020

Twój komentarz

Piotr Stebel

Piotr Stebel

Pasjonat i Miłośnik Motoryzacji.

ZGADZAM SIĘ POLITYKA PRYWATNOŚCI