Zapowiedzi

Hyundai Genesis – wkroczy do sektora premium w EU

Hyundai Genesis G80 2021
640Czytany

Co świadczy o fakcie czy auto jest premium czy nie ? Niestety bardzo często znaczek na masce. Tymczasem Hyundai Genesis G80 chce walczyć z konkurencją – premium, oferując luksus i wykonanie premium w zaskakującej jak na aspiracje cenie.

Hyundai Genesis G80 2021

Nowy hyundai Genesis będzie dostępny w Europie – to juz potwierdzone

Luc Donckerwolke był odpowiedzialny za nadzorowanie projektu nowej Genesis G80. W 2016 roku przeniósł się z Bentleya do Hyundaia i został szefem projektowym całej grupy dla Koreańczyków. Czy takie nazwisko może zagwarantować koncernowi, który do tej pory nie istniał w klasie premium sukces ?

Przyjrzyjmy się jak wygląda nowy Genesis G80
Z przodu nowego Hyundaia znajduje się ogromna osłona chłodnicy, która jest mocno skierowana w dół. Po bokach znajdują się wąskie dwuczęściowe reflektory. Wyprofilowana maska ​​silnika kieruje oczy na słupek A, który otacza dość niską przednią szybę.

Z boku samochód nawiązuje do Mercedesa CLS poprzedniej generacji, lub nawet Mercedes S-klasa. Czy taki zabieg stylistyczny był przypadkowy ?

ZOBACZ TEŻ >> HYUNDAI z Centralnym silnikiem – oto RM19 Prototype

Wnętrze nowego Hyundai-a wygląda ciekawie ale raczej minimalistycznie. W oczy rzuca się duża kierownica, oraz ekran informacyjno-rozrywkowy o przekątnej 14,5. Genesis robi wszystko aby technologia nie dominowała, ale była dostępna zawsze wtedy gdy jest potrzebna.

Hyundai Genesis G80 2021

Koreańczycy oferują trzy jednostki napędowe do nowej Genesis G80. Podstawową jednostką będzie to 2,5-litrowy turbodoładowany silnik benzynowy, który będzie wytwarzał 304 KM i 421 Nm . Najlepszym silnikiem będzie 3,5-litrowy silnik V6 z turbodoładowaniem i mocą 380 KM i 530 Nm. Trzecia propozycja to 2,2-litrowy silnik wysokoprężny, który wytwarza 210 KM i 441 Nm z czterech cylindrów. Wszystkie silniki są opcjonalnie połączone z napędem na tylne koła lub na wszystkie koła.

ZOBACZ TEŻ >>Hyundai Santa Fe – Facelifting w wersji MAXCzy nowy Genesis ma szanse na sukces ?

Hyundai Genesis G80 2021

W USA Genesis G80 z 2,5-litrowym czterocylindrowym silnikiem ma wystartować za równowartość 44 500 euro. Kolejny wyższy wariant wyposażenia Advanced powinien kosztować 48 700 euro – Prestige jest dostępny od 52 700 euro. V6 jest dostępny od 55 000 euro.
Przewiduje się, że Genesis powinien debiutować w Europie w 2 połowie roku.

Zobacz ceny Hyundai na stronie >>TUTAJ<<

Twój komentarz

Piotr Stebel

Piotr Stebel

Pasjonat i Miłośnik Motoryzacji.

ZGADZAM SIĘ POLITYKA PRYWATNOŚCI