Zapowiedzi

Ford Bronco – kultowy model powraca w klasie Terenówek

FORD BRONCO 2021
817Czytany

Ford Bronco – czy ktoś kojarzy taki model Forda ? W 1965 roku był to pierwszy niewielki samochód Forda łączący cechy pojazdu terenowego i już wtedy można było go nazwać SUV-em.

FORD BRONCO 1965
BRONCO 1965

Model Bronco zniknął z rynku w 1996 roku, ale nigdy tak naprawdę nie opuścił serc użytkowników, którzy go uwielbiali. Ci czekali na oficjalną informację o powrocie modelu i taką otrzymali podczas targów motoryzacyjnych w Detroit w 2017.

Ford Bronco – kolejny SUV czy coś więcej ?

Ford oficjalnie potwierdził ,że nowy BRONCO będzie samochodem zbudowanym z myślą o pokonywaniu „trudnego” terenu – cokolwiek to znaczy. Marka twierdzi, że nowy BRONCO ma być „bezkompromisowym samochodem średniej wielkości 4×4 dla poszukiwaczy mocnych wrażeń, którzy chcą wyjechać poza miasto”. Jeżeli ma być samochodem klasyfikowanym bliżej JEEPa WRANGLERA niż Audi Q5, to mnie osobiście to cieszy.

FORD BRONCO 2021

Według byłego szefa ds. Rozwoju produktu, Raja Naira, Bronco będzie dzielić „ramę” z Fordem Rangerem. Umowa Forda z United Auto Workers wskazuje, że SUV może użyć aluminiowego nadwozia, ponieważ panele pochodzą z tej samej tłoczni, co F-150.

Zdjęcia szpiegowskie pokazują że możemy spodziewać się wersji długiej i krótkiej – podobnie jak ma JEEP WRANGLER. Na tym różnice się nie kończą ponieważ dach w „terenówce” też ma być ściągany, a dodatkowo ma być możliwość wymontowania przednich drzwi i schowania ich w bagażniku. Analogiczna wersja RUBICON w JEEPie ma się w Fordzie nazywać Wolftrak. Pytanie jednak czy naprawdę Ford będzie takim mistrzem w terenie jak JEEP ?

FORD BRONCO 2021

Ogólna stylizacja wydaje się być bardzo kwadratowa. Zwężający się dach i zamontowane z tyłu koło zapasowe nadają Bronco terenowego wyglądu. Jednocześnie to kolejne podobieństwo do Jeepa Wranglera. Linia nowego modelu ma wprost nawiązywać do pierwszego Froda Bronco, co jest według mnie dobrym kierunkiem (przynajmniej marketingowo), który już wykorzystuje marka i model konkurenta wspomnianego wcześniej kilka razy. Dodatkowo ta sama marka jest niezmiernie popularna w USA, oraz coraz częściej w EUROPIE nie mając jak dotychczas konkurenta gotowego na wjazd w błoto bez asekuracji „zmotanej” terenówki.

Prawdopodobnie Bronco będzie wyposażone w 2,6-litrowy V6 F-150 z turbodoładowaniem I momentem obrotowym 542 nm. Ponadto w gamie silników pojawi się też pewnie Diesel, który został wprowadzony na światowym rynku do modelu Ranger Raptor.

Na co czekam osobiście w związku z premierą, nowego Forda Bronco

Ciekawostką jest, że w związku z produkcją nowego Forda Bronco marka zgłosiła kilka patentów dotyczących m.in. napędu oraz zawieszenia. To może wskazywać na fakt że możemy się spodziewać, albo przynajmniej oczekiwać, że nie będzie to jednak kolejny SUV w innym opakowaniu, a faktycznie prawdziwa cywilna terenówka, którą prosto z salonu będzie można wjechać w teren. Tego oczekuję osobiście.

Cena nie jest jeszcze oficjalnie podana jednak spodziewać się należy ceny zbliżonej do największego konkurenta jakim jest niewątpliwie JEEP WRANGLER czyli od 200 do 260 tyś. złotych.

>>Zobacz Ceny — JEEP WRANGLER — >>TUTAJ<<

Kiedy Premiera ? – Prawdopodobnie wiosna 2021 – Czy będzie wersja na Europę ? Nie mam wątpliwości, że powinniśmy się spodziewać tego samochodu w EUROPIE patrząc na popularność JEEPa WRANGLERA.

Twój komentarz

Piotr Stebel

Piotr Stebel

Pasjonat i Miłośnik Motoryzacji.

ZGADZAM SIĘ POLITYKA PRYWATNOŚCI