Ciekawostki

Aukcja McLaren Stirling Moss – 1,4 mln to za mało!

McLaren Stirling Moss
McLaren Stirling Moss
McLaren Stirling Moss
McLaren Stirling Moss
McLaren Stirling Moss
McLaren Stirling Moss
McLaren Stirling Moss
886Czytany

Mercedes i McLaren zbudowali tylko 75 sztuk Stirling Moss, który jest najrzadszą odmianą SLR. Jeden ze szczęśliwych posiadaczy chciał pozbyć się unikalnego egzemplarza jednak – bezskutecznie.

Mercedes wypuścił dwie specjalne wersje swojego już ekskluzywnego supersamochodu S LR McLaren pierwsza: SLR 722 i druga na cześć legendarnego kierowcy fabrycznego MERCEDESA Stirling Moss.

Szacunkowa cena od 1,9 do 2,2 mln euro

Ten ostatni (wersja Stirling Moss) jest rzadszy. Mercedes-AMG i McLaren wyprodukowały tylko 75 kopii Stirling Moss. Pod tym względem wzrost wartości samochodu w czasie wydaje się być pewny,  a zakup dobrą inwestycją dla kolekcjonerów. Stirling Moss kosztował jako nowy 892 500 euro. Propozycja od potencjalnego nabywcy jaka padła na aukcji wyniosła 1,4 mln euro. Ponieważ jednak dom aukcyjny oszacował cenę na 1,9 do 2,2 mln euro, samochód jest nadal na sprzedaż. W cenie zawarte są liczne akcesoria, takie jak okulary w oryginalnych torbach, skórzane osłony pasażerów i plandeka do samochodu, podobnie jak instrukcje serwisowe i wszystkie odpowiednie faktury.

Pierwsze egzemplarze McLaren Stirling Moss kupowali tylko wybrańcy

Czy około dwóch milionów euro jest to dobra okazja, aby kupić Mercedesa SLR McLarena Stirlinga Mossa. Pierwsi właściciele 75 nowych samochodów zostali wybrani przez Mercedesa i McLarena w trudnym procesie. Do gry weszli tylko szczególnie lojalni klienci i znani kolekcjonerzy. Między innymi kupujący egzemplarz zbudowany w grudniu 2009 r. O numerze podwozia WDD1999761M900066, który połączył kolor nadwozia kryształu szarości antymonu z czarno-czerwonym wnętrzem.

Ten unikalny egzemplarz dzięki zastosowaniu dużych ilości włókna węglowego, jest lżejszy od standardowej wersji o ponad 200 kg. Napędza go legendarny silnik 5,4-litrowy V8 z doładowaniem AMG w jego najpotężniejszej formie. Podobnie jak w SLR 722, silnik dostarcza 650 KM, co przyspiesza Stirlinga Moss od zera do stu w 3,5 sekundy i pozwala na osiągnięcie maksymalnej prędkości 354 km / h. Nie wiadomo, czy samochód, który miał być wystawiony na aukcję, został kiedykolwiek doprowadzony do granic możliwości. Niemniej SLR był skrupulatnie konserwowany w renomowanych oddziałach Mercedesa, a także przenoszony na ekskluzywne imprezy – w tym Mercedes-Benz 1000 Miglia Challenge 2012.

McLaren Stirling Moss

2 mln Euro to chyba jednak dobra oferta !

Jeżeli dalej zastanawiasz się „kto do diaska kupuje takie auta, za tak horendalne sumy ?” Cztery lata temu podobny egzemplarz trafił do nowego właściciela za 2,6 mln euro, kolejna sztuka jest obecnie oferowana za 3,1 mln euro. Całkiem możliwe, że ten samochód wkrótce zostanie sprzedany dyskretnie i bez rozgłosu, bo na oko kogoś kto, bądź co bądź nie dysponuje taką gotówką, propozycja wydaje się atrakcyjna ?

Czyje imię nosi Mercedes Stirling Moss ?

Stirling Moss i. Luis Hamilton

Stirling Moss jest dla sportów motorowych tym, czym Raymond Poulidor dla kolarstwa. Człowiek który nigdy nie zdobył tytułu mistrza Formuły 1, ale mimo to podbił serca fanów. Nigdy nie wygrał 24-godzinnego wyścigu Le Mans ani Indy 500. A przecież Anglik jest jednym z największych kierowców wszechczasów. Cztery razy drugi, trzy razy trzeci. Moss mógł być mistrzem świata trzykrotnie. Legenda zmarła w tym roku w nidzielę wielkanocną w wieku 90 lat.

Twój komentarz

Piotr Stebel

Piotr Stebel

Pasjonat i Miłośnik Motoryzacji.

ZGADZAM SIĘ POLITYKA PRYWATNOŚCI