Zapowiedzi

Alfa Romeo Tonale – Ciekawa Włoska Nowość

nowość Alfa Romeo Tonale
351Czytany

Pomimo wielkich wysiłków na rzecz wprowadzenia szeregu nowych ekscytujących modeli i zwiększenia sprzedaży, Alfa Romeo jest wciąż daleko od ambitnego światowego celu sprzedaży, jaki wyznaczyła na 2020 r. Jednak rynek SUV-ów rodzinnych kwitnie, więc wprowadzenie modelu Tonale, może zapewnić koło ratunkowe, którego potrzebuje marka.

Alfa Romeo Tonale ma korzenie w starszym bracie Jeepie Renegade

wnętrze Alfa Romeo Tonale

Nowy model Alfy oparty będzie na tych znanym już modelu Jeep Renegade. Tonale będzie pierwszą Alfa Romeo sprzedawaną z hybrydą typu plug-in, z turbodoładowanym 1,3-litrowym silnikiem.

Alfa Romeo Tonale ma mieć system trybu jazdy „DNA”: Dual Power dla optymalnej wydajności, „Normal” (który wykorzystuje mieszaninę silnika benzynowego i silnika elektrycznego dla maksymalnej wydajności) i Advanced (który będzie korzystał wyłącznie z silnika elektrycznego). Zasięg na samym silniku elektrycznym ma sięgać około 45 km.

Widzieliśmy wersję koncepcyjną, ale przecieki jakie mamy wskazują że wiele elementów stylizacji wnętrza z najnowszego samochodu koncepcyjnego Tonale (na zdjęciu) zostanie przeniesionych do wersji produkcyjnej. Nacisk kładziony jest na lepszą obsługę nowego systemu audio-nawigacyjnego w porównaniu z modelami Giulia i Stelvio.

Alfa Romeo Tonale zadebiutuje na początku 2021 i będzie walczyć z takimi modelami jak Audi Q3, Volvo XC40, BMW X3 czy Range Rover Evoque.

Alfa Romeo dostępna tutaj >>>

 

Twój komentarz

Piotr Stebel

Piotr Stebel

Pasjonat i Miłośnik Motoryzacji.

ZGADZAM SIĘ POLITYKA PRYWATNOŚCI